SUCHÁ VÝSTAVBA

Šetříme váš prostor,
čas a peníze

 

Potřebujete sádrokartonové konstrukce? Namontujeme vám je od A do Z. Nevadí pokud nemáte projekt od generálního dodavatele, my si poradíme i bez
něj a jakoukoli vaši představu zrealizujeme. Stačí nás oslovit a vše ostatní zařídíme.

Výhody Proč máme rádi suchou výstavbu

Rychlost

Jednou z hlavních výhod dělících stěn ze sádrovlákna je rychlost a komplexnost jejich montáže. Při použití těchto materiálů nevznikají žádné prostoje čekáním na vyschnutí mokrých procesů. Výrazně kratší je doba schnutí tmelu/lepidla – ta je u dělících stěn se sádrovláknitou deskou 1 den, zatímco omítka schne až 14 dní. Prostory jsou ihned obyvatelné. Předností je také jednoduché a čisté zpracování.

Akustické a požární vlastnosti

Systém umožňuje při zmíněné rychlosti dosažení výborných akustických hodnot a požárních vlastností s pohodlným variabilním uložením technologických sítí uvnitř konstrukcí a potřebnou pevností. To vše s výrazně nižšími nároky na prostor.

Úspora plochy interiéru

Jednou z předností mezibytových stěn se sádrovláknitými deskami je subtilní konstrukce. Na tloušťce stěny lze ušetřit až 50 %, což představuje při srovnatelných vlastnostech se zděným procesem úsporu plochy o 10 %. Celková úspora plochy u malého bytu do 45 m2 je při užití suché výstavby cca 2,5 %.

Suchá podlaha vám ušetří ve finalizaci stavby až 3 měsíce

Klasická technologie samonivelačních potěrů podlah (anhydrit, cement) s vysokým vodním součinitelem, přinesou do stavby před její finalizací velké procento vody. Díky chemickým přísadám jsou tyto podlahy velice brzy pochůzné a vizuálně po několika dnech vypadají jako suché. Odbourání zbytkové vlhkosti z této konstrukce je dokončeno následně až do 3 měsíců. Poté je teprve možná pokládka nášlapné vrstvy podlah.

Suché podlahy nevyužívají při své realizaci žádný mokrý proces, čímž získávají mnoho zásadních výhod oproti běžným masivním podlahám. Podlahy jsou vhodné do všech bytových a občanských staveb s běžným provozem. Používají se v dřevostavbách, rodinných domech, kancelářských budovách, i při rekonstrukcích starého bytového fondu. Podlahové dílce lze samozřejmě kombinovat s teplovodním či elektrickým podlahovým vytápěním. Následná pokládka nášlapných vrstev podlah je možná ihned. (RIGIPS)

Ekonomická úspora díky lehkosti v nosných konstrukcích stavby

Výrazné snížení zatížení umožňuje úspory v dimenzích nosných konstrukcí včetně základu stavby. Ekonomická úspora je zde výrazná.

 

Vlastní certifikovaní pracovníci

Jsme pořád v obraze a víme jako první o nových trendech a technologiích. S kolegy se totiž pravidelně certifikujeme v centrále společnosti RIGIPS, kteří jsou v suché výstavbě opravdu machři.